IT Backup

Nowa usługa gwarantująca bezpieczeństwo danych bez względu na to, gdzie i kiedy nastąpi problem.

Wszystko co powinieneś wiedzieć o

IT Backup

obsługa informatyczna tczew itenter

Co to jest IT Backup?

To nic innego jak kopia bezpieczeństwa, mająca służyć do odtworzenia oryginalnych danych w przypadku ich utraty bądź uszkodzeniu. 

Czym się różni kopia od archiwizacji?

Pojęcie kopii bezpieczeństwa często mylone jest z archiwizacją danych gdzie tak naprawdę to dwa różne działania.

Z archiwizacją danych pewnie każdy z Was już się spotkał, wykonując ją nawet nieświadomie, bo jest to po prostu proces przenoszenia danych, które są rzadko przetwarzane, więc niepotrzebnie zajmują przestrzeń na firmowych dyskach, zaliczyć tu możemy np. faktury, pliki tekstowe, umowy, maile, stare bazy danych.

Dlaczego potrzebujesz IT backup'a?

Wiele lat w branży IT dała nam do zrozumienia, że schody zaczynają się, wtedy kiedy uszkodzi się serwer bądź komputer księgowej, na którym nie było żadnej kopii zapasowej.

Czasami pomimo nawet skonfigurowanego harmonogramu wykonywania kopii zapasowej, zawodził czynnik ludzki-podłączanie dysku do komputera, albo było zapominane o odłączaniu dysku, albo w drugą stronę nie był podłączany.

Dlatego na pomoc przychodzi IT backup-usługa która wykonuje automatycznie kopie zapasowe zgodnie z harmonogramem i wysyła je na serwer w chmurze wszystko po to, by uchronić się nie tylko przed wirusami komputerowymi, awariami, ale również przed atakami hackerów. Nawet najlepsze zabezpieczenie da się obejść, a na atak narażeni jesteśmy wszyscy.

Wybierając IT backup gwarantujemy:

Bezpieczeństwo danych bez względu na to, gdzie i kiedy nastąpi problem. Zakłada ona tworzenie, obsługę i administrowanie, a także przywracanie kopii Państwa danych z:

3 razy na TAK!

Dlaczego IT backup jest tak dobry?​

W przypadku uszkodzenia sprzętu, pożaru, kradzieży, włamania z zaszyfrowaniem, utraty danych, istnieje możliwość udostępnienia zastępczego sprzętu na czas naprawy lub zakupu nowego.

W przypadku włamania do systemu i zaszyfrowania plików pozwoli to uniknąć długich przestojów w działaniu oraz strat finansowych, związanych z wykupem takich danych.

Korzystamy z najnowocześniejszych centrów danych w Unii Europejskiej. Częste wykonywanie kopii zapewnia wysokie bezpieczeństwo, większą płynność w działaniu systemów i pozwala zminimalizować utratę ważnych danych.

Wybierz swój plan:

IT backup dzielimy na dwa plany:

Cena jest kwestią indywidualną i zależy od ilości Państwa danych.

BASIC

Lekki plan, podstawowe opcje.

Cena zależy od miejsca zużytego na dysku twardym

 

PRO

Dla wymagających, FULL opcja.

Cena zależy od miejsca zużytego na dysku twardym

 

Masz pytania? Z zakresu kopii zapasowej?

Zapraszamy do rozmowy.

obsługa informatyczna tczew itenter

Maciej

Doradztwo techniczne
Wyceny
Oferty

Tel. 792 984 845
m.rozumek@itenter.pl